A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shqipërinë

O Mema Shqiperi

Sa lufta ke perballuar
o mema shqiperi
sa kane luftuar
shqiptaret per liri

Sa shume ke pare
sa shume ke duruar
sa gjak ke derdhur
ne trojet e tua

Te etur kane qene
shqiptaret per liri
erdhi dita ku lufta
mbaroi gjithcka perfundoi

- poezi nga Dajana Tafa


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019