Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dajli - Amanet (Feat. Ergi)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ergi - Part1

Fatkeqsi, si mallkim e pabesi
Nji burrë i vujtun n jetë po krenar, zotni
Su përkul nga dhimbja dhe trishtimin e pa nsy
Jeta shume e zezē po ai fali veç dashni

Sikur histori qe ty, t'len pa fjalë
Pas shum vajzave, shpia u gzu me nji djal
Edhe nje djale tjeter , pas 3 vajza kan jetë
Shume gzim per baben dhe nonen e vet

Me shum sakrifica ka punu e i ka rrit
Mos me mungu asgjo syte e fmijve me pa drite
Mos me mungu asgjo asnjehere dhe asnje dite
Me forcat e veta dicka për me arrit

8 i ka martu, e askujt si ka kerku
Doren asnjeriu sja ka shtri per ta ndihmu
Nje merak la pas, e dot se ngriti kokëën
Për t martu nje vajze edhe djalin e vogëël

DajLi-

Reff...

Loti ne faqe nuk ma tha
Prej dites qe s'te kam pa
Ty o babi im...
Loti ne faqe nuk ma tha
Prej dites qe s'te kam pa
Ty o babi im...

Ergi - Part2

Vitet kan kalu dhe kshu, kaloj dhe jeten
Ky burr u dorzu se semundja boni t veten
Veç një amanet tha kur t shkoj n boten tjeter
Mi marto jetimat se nuk kerkoj gje tjeter

E syte ju kan mbyll , shpia po bërtet
Djemt se kan pa baben se i ndau ky gurbet
Nana ja prek ballin edhe, diçka i flet
Deri n fund ta çoj un ty nje amanet

Vajza po martohet po baben se ka n'krah
Vllezrit nuk kan ardh se larg janë ata
Po me sy nga qielli sikur baba e ka pa
E lumtur tjesh gjithmon sikur ai i tha

Koha shpejt kaloj , u martu dhe djali vogel
Nona shum u gzu ju duk sikur kapi botën
Vite kan kalu, u beku dhe me 3 fmij
Njoni prej tyre mban emrin e babes tij


Ky tekst u dërgua nga Official LyricsDajli
Featuring: Ergi Zejnuni
Publikimi: 18/07/2017


Dajli - Amanet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amanet".
3. Video është e këngës "Amanet", por nuk këndohet nga Dajli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dajli:


Komente 0