Më mbaj mend (për 1 muaj)

Daniela Toçi
  • Vendlindja:
  • Kukës 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 16 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  273
Këndon kryesisht: pop për fëmijë/junior

Daniela Toçi është këngëtare. Ajo ka filluar të këndojë që në moshën 5-vjeçare dhe ka marrë pjesë në disa aktivitete muzikore ku nuk është larguar pa çmime. Talenti i saj është i trashëguar në familje, ku të dy prindërit këndojnë. Pasioni i Danielës është muzika, ndërsa kur të rritet dëshiron të bëhet mësuese biologjie ose mjeke. Këngëtarja e saj e preferuar është Vaçe Zela.

Në vitin 2018, Daniela Toçi merr pjesë në Voice Kids Albania.

Në Tetor 2018, Ardit Çuni & Daniela Toci marrin pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Qaj".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

10

Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 10