Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dardan Shkreli - The Qafën Oj Rrospi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "The Qafën Oj Rrospi".
3. Video është e këngës "The Qafën Oj Rrospi", por nuk këndohet nga Dardan Shkreli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dardan Shkreli - The Qafën Oj Rrospi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Thirre Emrin Tim"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1997

1997-11-30T23:00:00+00:00



Flutrat digjen në llambë të neonit,
koka lart mbi vrimë t'ozonit,
më zihet fryma - si n'thes të najllonit
terr gjithëkah rreth e përqark...

Se n'Dardani po bijnë tupanat,
është pjek rrushi, janë bë thanat
me sëpata m'ndjekin nanat,
na i le - çikat me bark!

Një shoqe t'Rinës mbrëmë e kam parë,
më tha:"Fakt që çika ka mbetur me barrë,
po s'është i yti o gomar,
është i Selës, vet m'ka thanë!"

Të nesërmen erdhi Rina gjithë mërzitur,
"Baba im," më tha, t'ka porositur,
të martuar - o të kositur!"
Unë i thash: "Palla s'po m'han!"

The qafën oj rrospi!
Se ti për mu hala s'ke ndi.
Prej Prishtine n'Itali,
Unë ta bëj krejt tragjedi!

Dikur kjo punë krejt u harrua,
dola n'rrugë, nisa të këndoj,
më pyetën do:"Kështu, kush të mësoi?"
Thash':"Jam mësuar vet se jam talent!"

Ngadaldalë, e bëra namë,
u bëra, qysh po i thonë, yll me famë,
po Rina prap kishte mësyrë t'më zërë,
ia preva: "A e di ti që unë jam krejt i trentë!"






Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet