Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Dardan Shkreli - Dikur Bëhet Vonë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/12/1997

1997-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Thirre Emrin Tim"
Zonja dhe zotërinj, miq e afaristë të nderuar,
ditën e parë të Ramazanit u dashurova në një vajzë
nga Fakulteti Teknik, dega e elektros, viti i tretë. E ajo,
edhe pse e lazdruar pa masë, i hoqi dëgjueset e
walkman-it nga veshi, ma hodhi një vështrim kritik,
dhe më dëgjoi me vëmendje. Unë jam një katundar
nga Kaqandolli, i thashë, jam student i juridikut dhe
kam pretendime që një ditë të bëhem president.
Me mundësitë e mia gjigante orale ia futa zhvallë e i thashë:

Mami të ka thënë mos u kthe pa pesëshe në shtëpi,
Por ti as s'shkon në shkollë më, por këtë mami nuk e di.
Ti ulesh n'telefon dy orë nga dora nuk e lëshon,
Dhe ram - bam - bam - bam, zemra të vallëzon.

Detyrat e shtëpisë, - do t'i bëjmë bashkë këtë natë,
Jemi përplot energji, - e nata është e gjatë...

Dikur, dikur bëhet vonë,
Dikur, koha shumë shpejt kalon


Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet