A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Dardan Shkreli - Hapu Tokë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1997

1997-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Thirre Emrin Tim"


Hapu tokë, hapu qiell,
o zot shikoji bijtë e tu ata kërkojnë pakëz diell.
Nuk ka diell, as tokë nën këmbë,
vetëm një kafshatë e hidhur, ëëë, më mbeti ndër dhëmbë.

Nuk ka sot, as nesër s'ka,
njëmijë sy shikojnë në ty, dhe presin pa nda.
Pse s'u bën zë, pse s'u jep shpresë,
shtrije dorën e shpëtimit mos lejo që të vdesë !

Më kanë gënjyer, qysh në shkollën fillore,
sa herë që ta kalosh rrugën kape babin për dore.

Duhet ta dëgjosh mësuesen, ajo është nëna e dytë,
kur të sheh njerëz t'përqafuar, atëherë mbylli sytë.

A Mos shiko MTV-në, mos rri natën deri vonë,
alkooli dhe duhani janë mëkat zoti nga lart shikon.

As mill, as hash, as seks, se thashë zoti nga lart shikon,
të gjithë beson në zot, po zoti në kend beson !

E ne nuk kemi kohë, por zotit kurrë s'i bëhet vonë
E ne nuk kemi kohë, por zotit kurrë s'i bëhet vonë

Duaje natën o i mjerë, se ajo është nëna e dytë,
Kur sheh njerëz të përvluar, ja vdis ja mbylli sytë!


Më Shumë...