Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Dardan Shkreli & Oktaj Raça - Pa Brenga

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Brenga".
3. Video është e këngës "Pa Brenga", por nuk këndohet nga Dardan Shkreli & Oktaj Raça.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dardan Shkreli & Oktaj Raça - Pa Brenga  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

25/05/2007

2007-05-25T04:40:35+00:00Sharri, Mirusha, ti ecën si drenusha,
Drini, Gadimja, dua të jesh e imja,
Prizreni, Peja, eja vasho, eja,
Rugova...

Zbresim Grykës teposhtë,
Mbi valët e Bistricës ne vallëzojmë,
Dhe qetë-qetë këndojmë,
Mbi dashurinë...
U dashuruam sot,
Mu te kroni përmbi urë,
Emrat i gdhendëm në gurë,
Të mos na harrojnë!

Ref:
Sharri, Mirusha, ti ecën si drenusha,
Drini, Gadimja, dua të jesh e imja,
Prizreni, Peja, eja vasho, eja,
Rugova...!
Unë, dua sonte të të kem pranë,
Për krejt botën tjetër aq ma bën,
Askush s'merr vesh për ne,
Mos ik se kot e ke!

Gjithë vitin që kaloi,
Koka mbi libër në çdo çast,
Për dashuri nuk patëm rast,
Por asnjëherë nuk është vonë!
Mbrëmja në Karagaç,
Unë ngadalë dehem me gjin tonik,
Një verë nga dora po më ikë
E unë vetëm shikoj...

Dhe prap jam në Bistricë,
Ende e ndiej atë gjin tonik,
Por s'paku s'mendoj në matematikë,
Viti shkollorë ka marrë fund!
Por edhe vera kalon,
Kurse te kroni përmbi urë,
Emrat gjithnjë qëndrojnë në gurë,
Kurrë nuk do t'na harrojnë!


Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet