Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dardan Shkreli - Liria

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Liria".
3. Video është e këngës "Liria", por nuk këndohet nga Dardan Shkreli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dardan Shkreli - Liria  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

04/06/2015

2015-06-04T00:58:38+00:00Pluh’ri i Prishtinës, tymi i Obiliqit,
Qenjtë endacak, që asishen mbas kafiqit
M’ bëjn nervoz
M’ bëjn nervoz

Baba me dur n xhepa, m’tha shko djali jem n kyrbet
Le shkollën rahat, ik lahper o çka po pret!
Mos m’bo nervoz
Mos m’bo nervoz

Se lo bab une vendlindjen, çka po thu a t’kan lon ment,
Po për çka leshin ke luftu, për mu a për naj hajn të trent,
E mos m’ bo nervoz
O mos m’ bo nervoz

Ref:
Bab mos u dëshpro, n çdo mahall jon tri budall,
Mandej ktu e kom Lirinë, ma t mirën çik n mahall
Pra pa nervozë

Ec rrugve të Prishtinës, prej kafiqit në kafiq,
Po Lirin spo muj e gjej, as n’Kaçanik as n’Kullë as n’Kçiq
Bohna nervoz
Bohna nervoz

Lirinë e ka lshu toka, o njerz jem ka bohem horr!
A ma pa kush Lirin, o kush osht ka ma keqpërdor,
O jom nervoz,
Jom shum nervoz.

Ref:
Kthemani Lirinë, se fort ka nis o me m marr malli,
E kur un bohna nervoz, vi e marr vet e në fund ju kalli
Hiç pa nervoz
Kom me ju sos!


Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet