Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dardan Shkreli - Qe Pse!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qe Pse!".
3. Video është e këngës "Qe Pse!", por nuk këndohet nga Dardan Shkreli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dardan Shkreli - Qe Pse!  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika & Teksti:

Dardan Shkreli

Komente

Asnjë Koment

13/04/2016

2016-04-13T09:31:44+00:00Dielli si sahan i l‘pirë,
Ma prish gjumin pa mëshirë,
Diell pis dhe sot diqysh si fort ma i v’shtirë!!!

Po çka po sillem nëpër qytet,
Si n‘ protesta, s‘ po di as vet,
Pa asnjë cent n’ xhep as atdheu s’ ka shyhret!

Paj kështu si unë këtu ka shumë,
S’ka buk, s’ ka punë – ia fusim gjumë,
Ditë e re, nafakë e re – ja fut kutrum.

Keq nuk jena – ma keq ka,
Edhe pse jem‘ fukara,
Kem‘ stil, kem‘ sharm, jem‘ të paparë dhe t‘ pa para!

Na na naj!

Askush tybe sikur na s’bon sefa,
Ha e pi e k’no, s‘ lojm gjë pa ba!!!

Muzika: Dardan Shkreli
Teksti: Dardan Shkreli

Ky tekst u dërgua nga  shetpoza
Më Shumë Këngë Nga Dardan Shkreli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë