Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesja Ime Entela

Duke mesuar,
cdo gje e eshte si ne klasen e pare,
nexensit kane ndryshuar,
Klasa e njejte...

Betohem se shkolla,
eshte vend shokesh dhe dijesh,
por dhe lendet jane te bukura:
Gjuhe, Matematik, Dituri, Frengjisht...

Mesuesja ime Entela,
meson, tregon, shpjegon
me e mira je ti,
edhe ne te mire jemi,
por ndonjehere e prishim.
Vetem se per ty kam dicka:
Mesuese ENTELA, TE DUA, TE DUA.

Nxensja: Darla cepele

- poezi nga Darla Cepele


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  19

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet