Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Shoqerinë

Libri

Libri është lulja më e bukur në jetë
E në atë lule ti je gjithnjë bletë!
Është flutur e bukur me ngjyra ylberi,
Është mollë e kuqe në brirë dreri.

Është koka e zemra e filozofit plak,
Është pak ti, është dhe unë pak.
Është drita vetë në shkronja e fletë
Ta gjesh pak nga pak udhën në jetë.

Të mëson ç`është fjala, ç`është ora,
Pse të shërben syri, pse të duhet dora.
Brenda guacës a fle natën deti,
Brenda fjalës a jeton vallë poeti!

Unë librin e kam mik, shumë e dua,
Është uji bilur nga pikon në krua.

- poezi nga Dea Halimi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  17


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet