A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Porosi Për Ty

Ndize në errësirë vetëm një dritë

Ti do ta bësh këtë gjë për mua gjithnjë
Të jetë e ndriçuar rruga deri te lulja
Të arrij atje dhe t`i marrë erë jetës
Të arrij atje për gjëra të vogla e të mëdha
Për gjërat që kanë kuptim baba

Ta ndriçosh rrugën gjithnjë
Për të shkuar te dhoma e ëndrrave
Ta kërkoj aty miushin e fëmijërisë
Ta kërkoj kutinë e sekreteve
E të kthehem me ngjyra të ylberit
Me çantën me libra për zemrën e botën
Me bukur shkrimin për ty e atdheun

Ti gjithnjë do të kujtohesh baba
Ta ndezësh dritën nga do të ec unë

- poem written by Dea Halimi


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019