Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Babain

Porosi Për Ty

Ndize në errësirë vetëm një dritë

Ti do ta bësh këtë gjë për mua gjithnjë
Të jetë e ndriçuar rruga deri te lulja
Të arrij atje dhe t`i marrë erë jetës
Të arrij atje për gjëra të vogla e të mëdha
Për gjërat që kanë kuptim baba

Ta ndriçosh rrugën gjithnjë
Për të shkuar te dhoma e ëndrrave
Ta kërkoj aty miushin e fëmijërisë
Ta kërkoj kutinë e sekreteve
E të kthehem me ngjyra të ylberit
Me çantën me libra për zemrën e botën
Me bukur shkrimin për ty e atdheun

Ti gjithnjë do të kujtohesh baba
Ta ndezësh dritën nga do të ec unë

- poezi nga Dea Halimi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  10

Komente mbi këtë krijim