Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Mësuesit

Kroi Me Sy Prilli

Tingëllima e zërit tënd, mësuesja Xake,
Është shkronja nga ecën te ylli,
A,B,C... është rruga në jetë, me ngjyrë flake,
Ndërmjet ëndrrës e kroit me sy prilli.

E ndiej frymën tënde dhe e pikturoj lirinë,
E prek librin dhe e zgjoj gjithësinë.

- poezi nga Dea Halimi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  8


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet