Më mbaj mend (për 1 muaj)

Defrim Behluli - Ani Ani Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ani Ani" kënduar nga Defrim Behluli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 10 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
10

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Hygi - Ani Ani

Me kast po me Mbyt ani ani,ani ani
Qysh jam nuk me pyt ani ani,ani ani
Asniher nuk ka met lon dikur mpate than.
Dikur m'pate than.

Me pas dit se na gjen kjo
Kisha ik me u ba von se kisha prit
Paske qen ti vuajtja jem
Paske qen dhimbja shpirtit tem
Prej zemres spom del
Prej zemres spom del
E pa ty vdekja le tme merr
Vdekjaa le tmee merr..
x2
Me kast po me Mbyt ani ani,ani ani
Qysh jam nuk me pyt ani ani,ani ani
Asniher nuk ka met lon dikur m'pate than.
Dikur m'pate than..

kto dy duart i kisha futur ne zjarr
Kisha hyre gjall ne varr se m'harron mendja sma kish marr,
Nuk ka fjal nuk ka kenge nuk ka lot qe kishin mundur te ta thot sa po dhemb zemra ime sot.

Pse eshte Keshtu jeta(2)
Dikush qesh dikush qan
Pse ende te dua kur ti s'me do mua
Pse zemra brenda t'mban
E pyes veten pse tme zbardh nje mengjes
Pse jam gjall kur jam pa shpres
Pse t'jetoj kur duhet te vdes

Burim Muciqi - Ani Ani

Ani, ani, syt e mi ju qani
unë dhe lotët jemi miq të vjetër,
e ju shok një gjë në mend ta mbani
se unë, s’do të du as një më tjetër

Ani, ani, syt e mi ju qani
Ndoshta loti zjarin do ta shua,
veq një gjë në mend ju shok ta mbani,
sa t’jem gjallë për te un do te vuaj

Mos më zgjoni kur i mbylli syt,
e takoj në ëndër fshehur,
oooooohh për një dashuri
unë nuk jam i gjallë, unë nuk jam i vdekur

Mos më zgjoni kur i mbylli syt,
e takoj në ëndër fshehur,
aaaaaaahh për një dashuri
unë nuk jam i gjallë, unë nuk jam i vdekur

Ani, ani, syt e mi ju qani
unë dhe lotët jemi miq të vjetër,
e ju shok një gjë në mend ta mbani
se unë, s’do të du as një më tjetër

Ani, ani, syt e mi ju qani
Ndoshta loti zjarin do ta shua,
veq një gjë në mend ju shok ta mbani,
sa t’jem gjallë për te un do te vuaj

Mos më zgjoni kur i mbylli syt,
e takoj në ëndër fshehur,
oooooohh për një dashuri
unë nuk jam i gjallë, unë nuk jam i vdekur

Mos më zgjoni kur i mbylli syt,
e takoj në ëndër fshehur,
aaaaaaahh për një dashuri
unë nuk jam i gjallë, unë nuk jam i vdekur

Kennz & Ari - Ani Ani

Ajo mthirr n'5 tnates
Per mja jep 5 vages
Kur vjen puna per te paret
Une jepi para dajes
Ajo o ndikim tekstazes
Munesh me dallu prej faces
Se per juve spo mha raki
kur po pelqena prej mases
Krejt qka tvyn o vitamin
se kokaines nkokain
e lshun bajrakin tash dul ari ma asnjoni nuk e nin
e hek marakin se e din qe sa her hin ari e qin veq qele doren edhe folum krejt i kom une me tamin
i du paret si sheik krejt qka ki ti mu ami ami
kesh kesh kesh kesh
une jom vet si sheik ajo pe drish si cunami nami
i du paret si sheik krejt qka ki ti mu ami ami
kesh kesh kesh kesh
une jom vet si sheik ajo pe drish si cunami nami
me mu smun me fol lekt ami ami
ti je shum i fort okej ani ani
me mu smun me fol lekt ami ami
ti je shum i fort okej ani aja (3x)
me to e kapi n5 tnates
i kom majt deri n5 dites
i kom than me pasit loqka krejt ish habit
mos ta nin e kom un do mat mir
nese shoqet ntok tbin ti dhezi me kokain
bam bam bam bam
krejt shampanj
bam bam bam bam
krejt ti lajm
bam bam bam bam
kta qe na shajn edhe masi qe ti nxajm
kta pidha veq po ti kajm
sjav jepi rastin e po hejtiratin
tqifsha mene madhin mo be pash mamin
vibi ballin mos ma qaj trapin
nvija tavolin doket llogo e fiatit
po ju jepi kompleks repera me konfellks po thojn qe skom tekst kofsh bektesh e merr vesh ja kofsh bektesh e merr vesh
kur vjen puna per lek tbojna me mill si bukpjeks
kqyre qysh po kcen kqyre kenzin tash pe don kjo
kena pi shum na ka bo sikur tokyo
koko qoko we going lloko qoko braziliane ti thirre qoko
me mu smun me fol lekt ami ami
ti je shum i fort okej ani ani
me mu smun me fol lekt ami ami
ti je shum i fort okej ani aja (3x)

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 21/08/2010Më Shumë Këngë Nga Defrim Behluli:


Komente mbi këtë këngëDefrim Behluli - Ani Ani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ani Ani".
3. Video është e këngës "Ani Ani", por nuk këndohet nga Defrim Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.