Më mbaj mend (për 1 muaj)

Defrim Behluli - Mos U Largo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos U Largo" kënduar nga Defrim Behluli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Antrax - Mos U Largo

ou ou ou ou ou ou ou ou ou
na na na na na naaa

Ref (2x)
mos u largo oj zemer qendro ti me mua
trego qka ndjen perse ket ti nuk ma thua
un e di qe jam per ty e je per mua
sa tjam gjall veq ty un do te dua

ti hongsha buzet per fillimin qe i ki te omla
kallxoj shoqeve qe un jom qaj qe mki pa ne ondrra
qaj qe tka hup vetdijen veq me nje shikim
qaj qe ta mur zemren e nuk pate mo kerka ti kthim
qaj qe tmajti per veti qaj qe nto u dashurove
qaj qe kur me to u bone jeten ti e kuptove
lulzove perniher e gzimi tu pa ne sy
e kuptove qe ti je per mu e un jom per ty

ne te dy sikur eva me adamin ne ket dhe
mos dysho hiq ma teper se pot du qashtu qysh je
sdu premtime hiq mem dhon se e di qe mu um don
e di qe veq nmu mbshtetesh e tjeter ka sun shkon
a je hen qe mjep drit naten kur nuk shoh bash sen
a je dielli qe um nxen kur o ftoft ne ket vend
a je qajo qe mke lyp a je qajo qe kerkova
a je ti qajo femen qe moti e dashurova

Ref (2x)
mos u largo oj zemer qendro ti me mua
trego qka ndjen perse ket ti nuk ma thua
un e di qe jam per ty e je per mua
sa tjam gjall veq ty un do te dua

Ta fali jeten shpirti jem se zemren moti ta kom dhon
um pelqen qashtu qysh je e tjeter njeri svyn me kon
po kallxom a osht e gjon dashnia apo kshtu po flitet
ti e din qe ka her un gabova amo s`perseritet

s'po shitet mo kjo fore t'du se o trip i vjeter
e mos e boft zoti as ni her met pa me dikon tjeter
qekjo leter qe un ta shkrujta ruje msheft najkun
qele naten lexoje para se me ra ne gjum

dy njerz qe dashurohen dy engjuj te zotit
deri nqiell mu mki ngat e mos e qit piken e lotit
po lum zot kjo jeta jem e fakti qe jom bashk me ty
fati qe ma ka sjell zoti spari her met pa ne sy
loqko sboj me kerkon e di qe um ki xhan
loqko mas teje smuna mas teje jom hajvan
ngo sa tegziston bota e sa tka zot nket planet
un te du dhe kurr nuk t`lshoj se me ty ka me kon per jet loqko

Ref (4x)
mos u largo oj zemer qendro ti me mua
trego qka ndjen perse ket ti nuk ma thua
un e di qe jam per ty e je per mua
sa tjam gjall veq ty un do te dua

Foli - Mos U Largo

ou ou ou ou ou ou ou ou ou
na na na na na naaa

Ref (2x)
mos u largo oj zemer qendro ti me mua
trego qka ndjen perse ket ti nuk ma thua
un e di qe jam per ty e je per mua
sa tjam gjall veq ty un do te dua

ti hongsha buzet per fillimin qe i ki te omla
kallxoj shoqeve qe un jom qaj qe mki pa ne ondrra
qaj qe tka hup vetdijen veq me nje shikim
qaj qe ta mur zemren e nuk pate mo kerka ti kthim
qaj qe tmajti per veti qaj qe nto u dashurove
qaj qe kur me to u bone jeten ti e kuptove
lulzove perniher e gzimi tu pa ne sy
e kuptove qe ti je per mu e un jom per ty

ne te dy sikur EVA me ADAMIN ne ket dhe
mos ndrysho hiq ma teper se pot du qashtu qysh je
sdu premtime hiq mem dhon se e di qe mu um don
e di qe veq nmu mbshtetesh e tjeter ka sun shkon
a je hen qe mjep drit naten kur nuk shoh bash sen
a je dielli qe um nxen kur o ftoft ne ket vend
a je qajo qe mke lyp a je qajo qe kerkova
a je ti qajo femen qe moti e dashurova

Ref (2x)
mos u largo oj zemer qendro ti me mua
trego qka ndjen perse ket ti nuk ma thua
un e di qe jam per ty e je per mua
sa t'jam gjall veq ty un do te dua

Ta fali jeten shpirti jem se zemren moti ta kom dhon
um pelqen qashtu qysh je e tjeter njeri svyn me kon
po kallxom a osht e gjon dashnia apo kshtu po flitet
ti e din qe kaher un gabova amo s`perseritet

s'po shitet mo kjo fore t'du se o trip i vjeter
e mos e boft zoti as ni her met pa me dikon tjeter
qekjo leter qe un ta shkrujta ruje msheft najkun
qele naten e lexoje para se me ra ne gjum

dy njerz qe dashurohen DY ENGJUJT E ZOTIT
deri nqiell se mu mki ngat e mos e qit piken e lotit
po lum zot kjo jeta jem e fakti qe jom bashk me ty
fati qe ma ka sjell zoti spari her met pa ne sy
loqko sboj me kerkon e di qe um ki xhan
loqko mas teje smuna mas teje jom hajvan
ngo sa t'egziston bota e sa tka zot nket planet
un te du dhe kurr nuk t`lshoj se me ty ka me kon per jet loqko

Ref (2x)
mos u largo oj zemer qendro ti me mua
trego qka ndjen perse ket ti nuk ma thua
un e di qe jam per ty e je per mua
sa tjam gjall veq ty un do te dua

Selajdin Miftari (Salushi) - Mos U Largo

-Mesu largo,mos u largo,se ste kam haruar
Edhe pse je ti larg meje prap me ke munduar,/2her
Nat e gjat sme mer gjumi endrat me mundojn,tkisha pas reth ati lumit dhimbjen bashk ta ndajm,
Ri i lodhur ne mendime deshiroj met pa,gjithmon je pran zemres time qysh dot muj mu nda...

REFRENI:

-MOS U LARGO,MOS U LARGO PO TE LUTEM SHUM...
DIKUR TI MU LUTSHE MUA TASHT TE LUTEM UN.../2 HER REF//

-Nuk ke zemer , nuk ke zemer,te ndahesh nga un
Pse kaq shum e mundon veten sy nuk ven ne gjum/2her
Dashuria ashtu osht,rall kush e kupton tle pa shpyrt tle pa jet zemren ta helmon
Sa e embel aq e hidhet dashuria e shkret
Ndaj pa ty sdua tjetoj,qfar qenka kjo jet....

REFRENI:

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 21/08/2010Më Shumë Këngë Nga Defrim Behluli:


Komente 0


Defrim Behluli - Mos U Largo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos U Largo".
3. Video është e këngës "Mos U Largo", por nuk këndohet nga Defrim Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.