Më mbaj mend (për 1 muaj)

Defrim Behluli - Dielli Im Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dielli Im" kënduar nga Defrim Behluli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Gersa Pjetri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Dielli erdhi me agimin
Bashk me te erdhe dhe ti
Jetes sime i shton gezimin
Dashuri o dashuri, dashuri.

Ti je dielli im
Qe shpirtin ma ngroh
Pa te pasur prane
Driten dot se shoh

Cdo tik tak zemre, emri yt me tingellon
Dhe sa her prane meje je, shpirtin ma qetson
X2

Rreze ngroht e shpirtit tim
Je per mua ti argjend
Sot e kam un te veshtir
Te shoh atje portretin tend, portretin tend

Ti je dielli im
Qe shpirtin ma ngroh
Pa te pasur prane
Driten dot se shoh

Cdo tik tak zemre, emri yt me tingellon
Dhe sa her prane meje je, shpirtin ma qetson
X2

Cdo tik tak zemre, emri yt me tingellon
Dhe sa her prane meje je, shpirtin ma qetson
X2

Publikimi: 01/06/2004
Festivali: PoliFest 2004Më Shumë Këngë Nga Defrim Behluli:


Komente 0


Defrim Behluli - Dielli Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dielli Im".
3. Video është e këngës "Dielli Im", por nuk këndohet nga Defrim Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.