Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Deina Kolshi - Te Gjyshja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

30/12/2015

2015-12-30T12:56:47+00:00

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Naim Krasniqi

Pjesëmarrëse në

Polifonia 2016
dua petulla dua gurabija gjyshja vrap mi bjen
dua akullore plot me qershija gjyshja shkon e blen
opa la iaa ha te gjyshja boj sefa
dua perralla sikur ne perralla gjyshja mi tregon
dua shoqe sa krejt mahalla gjyshja mi tubon
opa la ia ha te gjyshja boj sefa
ref:
hajde hajde qka po thua se gjithkush nje gjyshe ka
pas nje jave plot detyra shkon te gjyshja bon sefa

dua nje mace me shume kotele gjyshja vrap e bjen
dua nje kukull kaqurrele gjyshja shkon e blen
opa la ia ha te gjyshja boj sefa
dua perralla sikur ne perralla gjyshja mi tregon
dua shoqe sa krejt mahalla gjyshja mi tubon
opa la ia ha te gjyshja boj sefa
ref:
hajde hajde qka po thua se gjithkush nje gjyshe ka
pas nje jave plot detyra shkon te gjyshja bon sefa


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet