Më mbaj mend (për 1 muaj)

Denada Toçe - Me Fal Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Me Fal" kënduar nga Denada Toçe.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

ESTTO - Me Fal

S'e pranoj veten as un sot..
Se dikur t'bera me lot
Tash lutem per cdo gabim
Athu shpres dot kem nje dite
E ftohte eshte dhoma, ku jetoj
Pa ty ngrohtsin, se gjej dot
Tash qe s'je ti mo me mu
Ndarjen spo muj me pranu..
Pranu... Pranu...

[Ref. X2:]
T'kerkoj falje
Do t doja vetem nje mrekulli
Ta ktheja kohen si dikur
Ate te mos lendoja kurre

Gjysem njeri jam un sot pa ty..
Arsyeja pse jetoja, ishe ti, ishte ti...
Tash se shoh veten pa ty...
E ftohte eshte dhoma, ku jetoj
Pa ty ngrohtsin, se gjej dot
Tash qe sje ti mo me mu
Ndarjen spo muj me pranu..
Pranu... Pranu...

[Ref. X2:]
T'kerkoj falje
Do t doja vetem nje mrekulli
Ta ktheja kohen si dikur
Ate te mos lendoja kurre

Zef Nika - Me Fal

E di qe shum her zemren ta lendova
Ti gjithmon me falje por un prap gaboja
Je ajo qe dua shum ma shum se veten
Kurr nuk do te la as ne boten tjeter

Ref
Me fal me fal cdo njeri gabon dy zemra qe duhen asgje si ndalon
100 jet me i pas ty ti kisha fal
Krejt ato gabime a mi ban hallall


Sikur dje dhe sot prap gjerat njesoj
Xhelozoi se tdu falje te kerkoj
Her mir e her keq keshtu e paska jeta
Jetojn pergjithmon dashnit e verteta.

Elisa - Me Fal

S'ma fal ti...
unë e di më shumë ku të kam vrarë
nuk desha... besomë nuk desha.
S'ma fal ti...
unë s'u bëra kurrë si ti ke dasht'
si ti ke dasht',
si ti ke dasht'
si ti ke dasht'
Si një mallkim, një mallkim

Sot dua të të them më fal
asgjë më shumë, njeri unë jam
Mos gjyko ti zemra ime, se kush e di
Ndoshta dhe më keq do bëje ti.

Harrohet, oh sa shpejt harrohet cdo e mirë
jo e keqja, jo e keqja
Mësohet, kam mësuar shumë nga cdo gabim
nuk guxoj te mendoj dhe njëherë
të lëndoj unë ty

Sot dua të të them më fal
asgjë më shumë, njeri unë jam
Mos gjyko ti zemra ime, se kush e di
Ndoshta dhe më keq do bëje ti
Ndoshta dhe më keq do bëje ti.

Mos gjyko ti zemra ime, se kush e di
Ndoshta dhe më keq do bëje ti
Ndoshta dhe më keq do bëje ti

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/2002
Festivali: Festivali i 41-të në RTSHMë Shumë Këngë Nga Denata Toçe:


Komente 0


Denada Toçe - Me Fal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Fal".
3. Video është e këngës "Me Fal", por nuk këndohet nga Denada Toçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.