A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Loti

Loti me rrjedhi faqeve por ti nuk je askund do doja qe ti të mos i pastrosh syt çdo natë, do thuash pse? Sepse jeta është me e bukur se vdekja dhe pasuria ma e ëmbë se jeta po po ma ëmbl se jeta dhe ma e hidhur se realiteti vdekja, por unë kamë vdekur shumë moti kam vdekë për se gjalli, ti këtë e di mirë.
Çdo herë kur doja ta vazhdoi një jetë të re e të lumtur të tjerët thonin mos u merrë me atë aktivistin, politikanin, varfanjakun e unë ulë kokën dhe mbyllë veshët kinse nuk po degjojë asgjë, por ti qfarë ke dhe ti ke hequr duke kaluar lloj lloj sfidash mos ulë kokën, dhe mos hedh mendimet atje tej diku në të kaluaren tënde sa do doja të kisha afër e ti tregonim njeri tjetrit se sa të mallkuar jemi, por ti vazhdo rrugën tënde fillo një punë te re dhe harro gjithqka qka ka ndodhur nga shkretira e harreses ti nuk harron thjesht mundohesh të pajtohesh me te tashmen qe ishte ma e bukur se sot dhe ma e hidhur se dje ti ke humbur, Zonjusha qe Don dhe kerkon Liri.

- story written by Deni Rakoci


- Submitted by DeniR -

Not Yet RatedKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019