A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kujtimet E Bukura

Kam deshir te udhetoj,
te kaluaren ta harroj,
kujtimet e vjetra ti largoj.

A e dini se edhe kujtimet e bukura lendojn.
Keto kujtime te kaluaren nuk e zbukurojn.
Kujtimet e vjetra i nenvletesojn.
Dhe pergjithojn i harrojn.

Ju mendoni se ju nuk me lendoni,
ju me lendoni shume me shume,
sepse shume me mungoni.

- poezi nga Denisa Ajeti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019