Më mbaj mend (për 1 muaj)

Denisa Onjea

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Fushëbardha 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
BIOGRAFIA: Denisa Onjea është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo klasike. Denisa Onjea është fituesja e edicionit te pare te “Tu si que vales”. 26-vjeçarja që për herë të parë shkeli skenën e “Tu si que vales” e shoqëruar nga profesor Robert Radoja në piano, ka shkëlqyer në çdo mbrëmje. E veshur në të bardha, Denisa që nga Akademia e Arteve ka udhëtuar drejt një skene gjigande, arriti të triumfojë mes dhjetëra konkurrentëve që vinin jo vetëm nga Shqipëria e Kosova, por edhe nga shumë vende europiane. Rrugëtimi i sukses...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Learta Jakupi

Edlira Biba

Drita Ukaj

Orjola Xhemollari

Morena Dyli

Olta Boka

Gerta Mahmutaj

Erga Halilaj

Zaimina Vasjari

Megi Laska

Tags: Denisa Onjea


Komente mbi këtë artist