Denisa Saliaj Poezi
Denisa Saliaj

Stinet Ne Ecje

Bardhësia eshte nje mrekulli,
Me pelqen moti i acarte.
Pikat e shiut ne dritare, te kristalte.
Ne ere e ne debore kenaqesh pa kufi.

Me ikjen e dimrit vjen pranvera
Gjelberimi kudo gjalleron natyren e shpirtit tim,
Shqisat na perceptuan gjendje te tjera
Nga bardhesi ne ngjyra,i dukshmëm ndryshim.

Kënaqesia dhe argetimi krahehapur na pret,
Te mirepritur jemi ne te kaltrin det.
Marrim me vete kujtime te paharruara,
Udhetime,pushime dhe zemra te gezuara.

Aventurat mbaruan dhe filloi nje shi i imet,
Nje udhetim mreslenes ne te gjitha stinet.
E arta kudo mbizoreron,
Gjithçka me pare e gjelber,tani vezullon!

- Poezi nga Denisa Saliaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0