Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Deniza
 • Emri i Vërtetë:
 • Denisa Ajazaj
 • Vendlindja:
 • Gjirokaster 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 12 Nentor 1988
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Deniza është këngëtare e njohur. Deniza (Denisa Ajazaj) ka zbuluar pasionin e saj qe ne femijeri per te kenduar. Vazhdimisht ka marr pjese ne koncertet e femijeve. Me pas ajo filloi studimet per drejtesi ne fakultetin e drejtesise Tirane. Njekohesisht ka marr pjese ne mbremje rinore duke kenduar kenge te zhanrit te ndryshem. Ajo aktualisht vazhdon masterin ne Zvicer ku edhe jeton.

Më datë 16 Tetor 2014, Deniza publikon videoklipin "Na Dy Bashke" dhe ky ishte starti i nje karriere profesionale te saj.

Më datë 10 Shkurt 2017, Deniza publikon videoklipin "A U Knaqe".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Br3AcKeR  

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet