Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dervish Shaqa - N'selanik U Mblodh Xhymjeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

N'Selanik u mblodh xhymjeti
Dul kanuni o dal hyrrjeti
Padishah nuk po donë mileti
Padishah nuk po donë Shqypnia
N'Manastir na u vra Shemsia
Shemsi Pashën e kan gri-e
Trim ish kon ai fidaji-e
Ka shkep letrat nëpër Malsi-e
Ka shkep nëpër Shqipni-e
N'Mitrovicë deri n'Guci-e
Qak prej Bosnje o në Toski-e
N'at Kosovë o bo mbledhi-e
Hoxhallarë edhe krent e ri-e
Ka jonë konë begler e zotni-e
Bajraktart edhe krent e ri-e
Isa Begu jau ka mrri-e
Xhavit Pasha mas ju ka vnu-e
Tu e djeg tu e shkrumu-e
Kush e majti Isa Begun
Ta dhashë besën ja ka pa sherrin
Mos ki dert edhe Isa Beg-e
Zoti e bon ore mirë apet-e


Dervish Shaqa - N'selanik U Mblodh Xhymjeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'selanik U Mblodh Xhymjeti".
3. Video është e këngës "N'selanik U Mblodh Xhymjeti", por nuk këndohet nga Dervish Shaqa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dervish Shaqa:


Komente 0