Deshira Ahmeti
Deshira Ahmeti

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Shkup Maqedoni E Veriut
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 54 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Prill 1968
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi

Biografia

BIOGRAFIA: Deshira Ahmeti është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Deshira Ahmeti-Kerliu ka lindur ne Shkup me 20 Prill 1968. Studimet i mbaroi ne Akademine e Arteve ne Tirane per solo kendim dhe kanto. Gjithashtu ka te mbaruar fakultetin e muzikes "Filarmonia e Vienes" ne Shkup. Ajo ka qene Profesresh e Kantos dhe te solo kendimit ne qytetin e Tetoves, por tani jeton ne Tirane dhe eshte Proefsoresh ne Akademin e Arteve ne Tirane. Në Dhjetor 1995, Pirro Duka & Deshira Ahmetaj & Elinara Shehu marrin pjesë në F...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0