Më mbaj mend (për 1 muaj)


Devis Xherahu - Fotografia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fotografia".
3. Video është e këngës "Fotografia", por nuk këndohet nga Devis Xherahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Devis Xherahu - Fotografia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

Orkestrimi:

Adrian Jorgji

Këngë e albumit:

"Ne Erresiren E Nates"

Komente

Asnjë Koment

10/12/1998

1998-12-10T16:00:07+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fotografia" kënduar nga Devis Xherahu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 11 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
11

DËRGO TEKSTIN

Orkestrimi: Adrian Jorgji

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lorik Selmani - Fotografia

Tani me ty unë më nuk jam
je nisur diku larg
fotografinë tënde e mbaj
e laj me lot ngadalë
e përkëdhel sikur je ti
më duket sikur flet
gënjehet kot ky shpirti im
është thjesht fotografi

Ti mund të ndodhesh në avion
a ndoshta në një tren
kërkon diçka që të harrosh
kokën më pas s'e kthen
por përsëri të kam përballë
edhe se ti po shkon
në mur të bardhë
e varur rri fotografia jonë

nuk të lutem më që ti të kthehesh mbrapa
ndoshta ti kërkon një tjetër dashuri
sa herë malli do ta mbysi zemrën time
do të gjej në dorë fotografinë (x2)

Kaq lehtë unë s'mundem të harroj
atë kohë që ishim bashkë
e përsëri unë e shikoj
më duket se je pranë
më dukesh kaq e bukur sot
a thua ku je ti
gënjehet kot ky shpirti im
është thjesht fotografi

nuk të lutem më që ti te kthehesh mbrapa
ndoshta ti kërkon një tjetër dashuri
sa herë malli do ta mbysi zemrën time
do të gjej në dorë fotografinë (x2)

Rina Fermini - Fotografia

SKam te drejt gjdo nate un tkem
sonte sa shum te ndjen
Shpirtin ma more syt mi verbove
puthjen kur ma dhurove
Skam te drejt met perqafu
zemra po don mem lshu
tretem kur afer ste kam
veq me ty ndihem e gjall

Refreni
Emrin tend e dua se ti me mban gjall
as fotografija dhumbjen spo ma ndal
Ermin tend e dua veq per jetoj
Kete fotografi me lot po e laj

Sa shum net mkalun pa gjum
shpirti sa shum pom vun
Kjo dashuri e pa shpres
veq ender po don me mbet

Labi - Fotografia

I verber jam pa ty
vuaj per ata sy
shkrihem zemr si qiri
nje puthje me ka mbet nje kujtim qe shpesh me vret
te kujtojku ke mbet

REF:2x
Veq nje fotografi
me ka mbetur te ty
me mungon tani
ajo qan e bertet
pse tani mke lon vet
ku je ti ku je trret

Malli me merr per ty
e puth ate fotografi
qe esht e vetmja deshmi
ajo veq me shikon
ajo veq me shikon
aspak nuk reagon
edhe loti kur pikon

REF:2x
Veq nje fotografi
me ka mbetur te ty
me mungon tani
ajo qan e bertet
pse tani mke lon vet
ku je ti ku je trret

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Devis Xherahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë