A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dhurata Dora Feat. Don Arbas

Get Down ➡ Get Down

 Shqip ➡  Anglisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: A.Feriz


Get Down

Ooh,
three, two, one,
oh.

You need somebody,
if you want a party,
you need somebody,
come on, come on girl,
party, party, party, party,
baby girl oh.

Baby Boy çka po kqyr ti knej,
a mos jam ka te pelqej,
mos po don ti me kanë me mu,
vonë këtë send e ke kuptu.

A t'kam thënë që i bjen Pisman,
kur ki thënë po du më t'lan,
a t'kam thënë që ma mir nuk gjen,
tash shko te ajo qe të ndjen.

Babe ty të shikoj,
vetën jo s'e kufizoj,
Babe ty të shikoj,
edhe pse me ben t´harroj.

Pse vetën s'e sheh,
ti mua mirë më njeh,
pse vetën e mundon,
jo me mua s'shkon.

Get down take it slow,
muzikën përcjelle dhe hapat bani tash on the flow,
lady singing like a never done it before,
percjelle rritmin e harroj krejt edhe take it low,
hajde take it low.

Harro, harro, that's right,
veq jeto jeto
edi shum mir se çka do çka do,
kështu që ruju mos gabo,
that's right baby girl,
take it low slow mow,
how i like it you know,
baby girl i like it slow,
come on come on.

Sonte nuk dojna m'u ndal,
ia ka nis vendi m'u kall,
e ti s'bënë më xhelozu,
kur vëtë s'ke dit mu më m'vlerësu.

Kjo natë po shkon perfekt,
sonte pa ty hapet,
edhe pse ti sonte qanë,
unë pa ty e lumtur jam.

Babe ty të shikoj,
vetën jo s'e kufizoj,
Babe ty të shikoj,
edhe pse me ben t´harroj.

Pse vetën s'e sheh,
ti mua mirë më njeh,
pse vetën e mundon,
jo me mua s'shkon.

Get down take it slow,
muzikën përcjelle dhe hapat bani tash on the flow,
lady singing like a never done it before ,
percjelle rritmin e harroj krejt edhe take it low,
hajde take it low.

Prapë on top,
prapë hite non-stop,
prapë tik tak si n´club,
prapë klik klak si n´club,
party non-stop,
Arbasound make it hot,
and you like it a lot,
yess sing with me come on,
Oh, uh, oh, mh.


Get Down

Ooh,
Three, two, one,
Oh

You need somebody,
If you want a party,
You need somebody,
Come on, come on girl,
Party, party, party, party,
Baby girl oh

Baby Boy what are you looking at me
You seem to like me
You want to be with me
This you noticed too late

Didn't I tell you that you will regret it
When you said you wanted to leave me
Didn't I tell you that you won't find someone better
Now go the one that feels you

Babe I look at you
I don't limit myself
Babe I look at you
Even when you say you forget me

Why don't you see yourself
You know me well
Why do you bother yourself
No with me that doesn't work

Get down take it slow
Follow the music and do the steps on the flow
Lady singing like she never done it
Follow the rythm and forget everything and take it low
Come take it low

Forget, forget, that's right
Just live live
I know very well what you want, what you want
Pay attention don't make mistakes
That's right baby girl
Take it low slow mow,
How I like it you know,
Baby girl I like it slow,
Come on come on

This night we don't want to stop
The place is on fire
I know I can't be jealous
When you yourself couldn't appreciate me

This night is going perfect
Tonight it will open without you
Even if tonight you will cry
I am happy without you

Babe I look at you
I don't limit myself
Babe I look at you
Even when you say you forget me

Why don't you see yourself
You know me well
Why do you bother yourself
No with me that doesn't work

Get down take it slow
Follow the music and do the steps on the flow
Lady singing like she never done it
Follow the rythm and forget everything and take it low
Come take it low

Again on top
Again hits non-stop
Again tic tac like in the club
Again clic clac like in the club
Party non-stop
Arbasound make it hot
And you like it a lot
Yes sing with me come on

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019