A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 05-04-2015
  Këngëtarja Dhurata Dora ka qenë e ftuara e rradhës nga emisioni Prive për të qenë pjesë e intervistës më të shkurtër 60 sekondëshe. Dhurata i është përgjigjur disa pyetjeve intyeresante e ku ndër to ishin: Çfarë do të bënte Dhurata nëse do të ishte për një orë mashkull? Dhe ajo u përgjigj: "Do bëja shumë gjëra". Pastaj Dhurata ka thënë se e urren drogën dhe në fund e ka përmbyllur me pergjigjjen: "Unë jam single"....

 • 26-03-2015
  Po e zhvillon mjaft mirë karrierën e saj muzikore në Kosovë, Dhurata Dora ka publikuar në rrjetin e saj social në Instagram një foto ku shihet duke mbajtur një koncert humanitar në Deçan, dhe kjo për dëshmorët e luftës. Më herët ajo ishte në një koncert që ishte organizuar për t’i ndal në ndihmë një vajze e cila është diagnostifikuar me një sëmundje që shërohet vetëm jashtë vendit, gjithashtu muaj më parë ishte po prap në një koncert humanitar në Pejë. Dhurata po që është bamirëse....

 • 22-03-2015
  Këngëtarja Dhurata Dora ka postuar në Instagram një foto të nënës së saj dhe ka lënë një mbishkrim ku ka thënë se nëna është pika e saj e dobët. Dhurata së fundmi është duke punuar për të sjellë në treg një këngë të re me klip e cila do të lansohet muajt e ardhshëm....

 • 18-03-2015
  Dje në qytetin e Pejës është mbajtur një koncert humanitar për Mirjeta Shurdhaj e cila është e diagnostifikuar me një sëmundje shërimi i së cilës bëhet jashtë vendit. E për t’i dal sadopak në ndihmë, kanë kontribuar edhe këngëtarët tanë. Blero Muharremi dhe Dhurata Dora janë ndër emrat më të njohur që kanë qenë të pranishëm. Madje, kjo e fundit ka publikuar një fotografi ku shihet se është e rrethuar me fansa dhe me prezentuesin Labinot Gashi. Dhurata fotos i ka lënë edhe një shkrim ku thotë se shpreson që Mirjeta sa më shpej...

 • 11-03-2015
  Nuk është dëgjuar shpesh për miqësi të mëdha mes artistëve apo pëlqime mes tyre, por Dhurata Dora është ndryshe, ajo pëlqehet nga të gjithë ashtu siç të gjithë i pëlqejnë edhe asaj. Ditë më parë këngëtarja Big Mama ceki se Dhurata Dora është një ndër artistet e reja më të preferuara të saj, por nuk është e vetmja. Edhe reperi Capital T duket të ketë një miqësi me të, kjo pasi ai i ka dhuruar me dedikim albumin e tij më të ri "Slumdog Milionaire". 140/140829 "Për A bombin, Dhurata Dorën" sihte mbishkrimi në albumin q...

 • 11-03-2015
  Këngëtarja Dhurata Dora ka publikuar sot në rrjetin e saj social në Instagram një foto ku kishte të shkruara disa falenderime për zotin. Ajo ka falëndruar Zotin për një ditë tjetër që ia ka dhënë, për kujdesin e Tij për familjën, shoqërin dhe gjithë atë që e lexojnë shkrimin e postuar në këtë rrjet. Dhurata si duket është e kënaqur me suksesin që bart në karrierën e saj dhe ajo di të jetë falenderuese....

 • 23-02-2015
  Këngëtarja Dhurata Dora ka ndërruar së fundmi stilin e flokëve. Ajo i ka shkurtuar duke ju klënë ngjyrën natyrale të saj. Ndërkohë Dhurata nuk është se njihet shpresh për ndërrimin e stilit të flokëve por kësaj here edhe ajo ka vendosur të ndryshojë. Këtë ndryshim këngëtarja e ka bërë në studion e "Arta & Nagipi" në Prishtinë. Fansat e kanë komplimentuar këngëtaren për këtë ndryshim....

 • 19-02-2015
  Është shumë e bukur. Por duket se Dhurata Dorës nuk i ka pëlqyer vetja e saj. Madje, mendohet se ajo ka bërë edhe operacione plastike. Së paku kështu ka lënë të kuptohet nga një fotografi të hedhur në rrjetet sociale. nëse krahasohet kjo foto me një fotografi të cilën këngëtarja e ka realizuar kohë më parë ky dyshim rritet akoma pasi që buza e lartë është shumë më e trashë. Ndoshta është edhe efekt i grimit por ajo duket shumë më mirë me këto buzë....

 • 26-01-2015
  Rrjeti social Twitter është bërë një urë lidhëse mes këngëtarëve dhe ndjekësit e tyre, përmes së cilit përpos që i njoftojnë me të rejat e tyre, ato po i shfrytëzojnë edhe që t’i këshillojnë ata. Këngëtarja Dhurata Dora, ka bërë një post në këtë rrjet ku e ka lënë një thënie shumë me vlera. Ajo në gjuhën angleze na ka shpjeguar se çka do të thotë nocioni jetë. ‘Life isnt about getting and having its about giving and being (Jeta nuk është ajo që japim dhe marrim por është ajo që japim dhe jemi)” janë fjalët e saj. Dhurata nuk ...

 • 24-01-2015
  ''Gjithmonë kam provuar të jem vetvetja dhe me këtë stil ti pëlqej publikut, ia kam dal mirë se këtë stil e kanë pëlqyer tek unë. Unë gjithmonë do jem Dhurata nuk do dal nga vetvetja por jo që nuk do eksperiementoj në këngë me gjëra të reja, arsyeja që ndoshta në veten time asnjëherë nuk do ketë ndryshime'', kështu tregon në fillim të bisedës këngëtarja e re Dhurata Dora e cila dy këngët e fundit i ka pasur të suksesshme në bashkëpunim me Young Zerkën. ''Me Young Zerkën e kam lehtë të bashkëpunoj se stilin e këngëve e kemi të njejt...

 • 16-01-2015
  Dhurata Dora, këngëtarja e hitit "A bombi" ka postuar diçka mjaft interesante për ndjekësit e saj në Instagram. Dhurata rrallë herë poston statuse që kanë të bëjnë me dashurinë por kësaj here ajo na befasoi me diçka: "Është më mirë të jesh i urryer për diçka që je, se sa të jesh i dashur për diçka që nuk je'', ka shkruarDhurata....

 • 15-01-2015
  Këngëtarja Dhurata Dora ka publikuar së fundmi në rrjetin e saj social në Instagram një foto ku shihet në një nga koncertet e saj veçse jo në rolin e këngëtares. Ajo kësaj rradhe ka provuar të bë het DJ....

 • 06-01-2015
  Këngëtarja Dhurata Dora është vazhdimisht e angazhuar me mbrëmje rinore përkrah fansave të saj. Pas dy super hiteve që solli vitin e kaluar: "A bombi" & "Roll" ajo po gëzon tashmë një famë të madhe në mbarë tregun shqiptar. 138/138957 Dhurata është një nga ato këngëtare e cila këndon edhe shumë mirë "live. Së fundmi ajo ka publikuar disa fotografi në rrjetin e saj social Instagram të cilat janë realizuar në mbajtjen e një koncerti pranë fansave të "flaktë" të saj....

 • 03-01-2015
  Këngëtarja e re dhe shumë e suksesshme Dhurata Dora edhe pse aspak e përfolur për jetën private, ajo mundohet që këtë pjesë të mbaj fshehur nga mediat dhe publiku, duke i servuar atij vetëm këngë të bukura. Por, Indeksonline mëson se djaloshi që e shoqëron gjithë kohës këngëtaren e njëherit ka rolin e menaxherit i ka vjedhur zemrën asaj. Këtë gjë e vërtetojnë edhe fotot në të cilat gjithmonë janë së bashku. Vetëm pak ditë më parë ajo festoi ditëlindjen ndërsa nga Masar Shehu mori këtë urim: ''Shumë urime loqka ma e madhe, i bëfs...

 • 27-12-2014
  Këngëtarja Dhurata Dora ka publikuar disa fotografi në rrjetin e saj social Instagram ku shihet së bashku me mikun e saj të ngushtë Yang Zerkën. Duke qenë se po afrohen festat ajo mbante në kokë një kapele babadimri për të treguar se 1%shtë gati për festa tashmë. Lirshëm mund të thuhet se Dhurata është bërë si një "nanadimbreshë"...

 • 24-12-2014
  Këngëtarja Dhurata Dora e cila ka bërë boom së fundmi në skenën tonë me sjelljen në treg të hiteve të mëdha si: "Roll", "A bombi", "Like dat" e shumë të tjera. Ajo po cilësohet si një nga këngëtaret më "in të momentit. Dhurata Dora ka festuar mbrëmë ditëlindjen e saj. Në një lokal nate në praninë e familjarëve, shoqeve dhe kolegeve të saj Dhurata është ndjerë e priviligjuar në ditën e saj më të veçantë. Në rrjetin e saj social Instagram ajo ka postuar një foto ku shihet teksa është duke prerë tortën e saj të ditëlindjes....

 • 22-12-2014
  Këngëtarja Dhurata Dora ka publikuar së fundmi në rrjetin e saj social në Instagram një foto ku shihet së bashku me reperin e njohur Ledrin gjatë xhirimeve të emisionit "Op Labi Party". Këngëtarja gjatë performimit të këngës së saj në skenë ishte mbështetur mbi shpinën e Ledrit, gjersa ai po mbante një gotë verë në dorë. Performanca do të jepet me datën 1 janar në Rtv 21....

 • 21-12-2014
  Këngëtarja simmpatike, Dhurata Dora, po kalon ditë të mira si në karrierën e saj, si këngëtare, ashtu edhe në jetën e saj private. Tashmë jemi mësuar që Dhurata të na prezantojë vetëm hite, gjë e cila ka bërë që ajo të jetë e kërkuar në mbrëmje të ndryshme muzikore. Krahas saj, çdo herë mund ta vërejmë një bukurosh zeshkan, ai i cili e përcjell në çdo hap, e i cili është i dashuri i saj, Masari. Duket se Dhurata dhe Masari, po kuptohen me njëri-tjetrin, dhe se lidhja e tyre është në binarët e duhur....

 • 19-12-2014
  Dy këngëtaret tona të njohura Dhurata Dora dhe Dafina Zeqiri kanë postuar një foto në Instagram ku shihen duke i dhuruar përqafime njëra tjetrës prapa kuintave të "Op Labi Party 2015". Ajo çfarë bie menjëherë në sy është ndryshimi drastik i këngëtares Dafina Zeqiri në kaçurrele....

 • 14-12-2014
  Dhurata Dora ka përjetuar emocione të papërshkrueshme mbrë gjersa ka ndjekur natën finale të Këngës Magjike, dhe një nga kolegët e tij më të mir si Yang Zerka ka fituar çmimin e parë së bashku me Aurela Gaçen. "I'm proud of my bro!!! E keni meritu" (Mburrem me ty vëlla), ka shkruar Dora në Instagram....

 • 12-12-2014
  Shumë këngëtarë ishin të ftuar enkas sonte për festën e organizuar me rastin e ditëlindjes së produksionit më të madh shqiptar MAX Production. MAX Production është një kompani realizuese e videoklipeve të ndryshme për artistët tanië. Shumë këngëtarë të ftuar nga Kosova e Shqipëria ishin të ftuar me rastin e kësaj feste. Aty ishin edhe këngëtarët e njohur si Dhurata Dora & Sinan Hoxha. Në një video të postuar nga Dhurata në Instagram ajo shihet së bashku me Sinanin duke kërcyer dhe ndezur pak atmosferën....

 • 07-12-2014
  Këngëtarja Dhurata Dora duket se nuk e pëlqen shumë atmosferën e dimrit, edhe pse jemi ende në vjeshtë të ftohtit e stinës së bardhë ka filluar t1% ndjehet. E Dhurata nuk e do këtë gjë. Në rrjetin e saj social në Instagram ajo ka postuar një foto ku tregon se e ka shumë ftohtë: “Qyteti ftoft. #sigjynah #hundeblick”....

 • 05-12-2014
  Këngëtarja Dhurata Dora po korrë një sukes shumë të madh së fundmi me këngën e saj të re "A bombi". Përveq klikimeve të shumta ajo ka marrë edhe shumë ftesa për të qenë pjesë e disa koncerteve jasht vendit. 134/134780 Së fundmi është ftuar në një koncert në Zvicër për të performuar në diskotekën e njohur "Rinora 4". Ajo ka publikuar disa foto në Instagram ku shihet plot me stil dhe tregon se është gati për ta djeguyr atmosferën....

 • 01-12-2014
  Dhurata Dora ka punuar disa hite deri me tani, por ajo duket se ende është me mend të tinexhereve apo këtë e bën për fansat e saj Dhurata Dora ka pasur një koncert të suksesshëm më 28 nëntor në Istog por këngëtarja tashmë ka filluar që të ndihet ende si të jetë në shkollë të mesme. Ajo ka postuar një foto në rrjetin e saj Instagram ku shihet duke gravuar në dërrasën e zezë emrin e saj Dhurata Dora, derisa ka shkruar “teampresent”....

 • 27-11-2014
  Këngëtrja e re, por shumë e sukseshme Dhurata Dora ka depërtuar fuqishëm në skenën tonë muzikore. Dy këngët e fundit, "Rroll" dhe "A bombi" u bën me të shpejë hite. Dhurata, deri më tani e kishte edhe një bashkëpuntor shumë besnik, Young Zerken, këngëtrin nga Tirana që u jepte shije këgëve të saj. 133/133963 Tash, Zerka ka filluar të shëtis edhe nëpër lule të tjera. Sapo është parqitur me Aurela Gaçen në "Kënga Magjike", ndërkohë po shihet me Kiden. Siç duket Zerkes më nuk po i intereson më veç Dhurata....

 • 19-11-2014
  Edhe pse ka pak kohë që ka publikuar videoklipin e saj më të ri "A bombi", ajo nuk po ndalet. Fjala është për këngëtaren Dhurata Dora e cila me hitin e saj të fundit ka arritur të grumbullojë plot 1.1 milion klikime në youtube. 129/129163 Por edhe pse ka përjetuar një sukses mjaft të madh me këngën e saj të fundit, ajo nuk e ka ndër mend të ndalet. Mësohet se Dhurata është rikthyer përsëri në studio për të punuar për këngën e saj të re. Kënga do të jetë produkt i Alandy dhe do të jetë përsëri në bashkpunim me Yang Zerk...

 • 12-11-2014
  Këngëtarja Dhurata Dora pa dyshim që po vazhdon të pëlqehet nga publiku. Projekti i fundit i sjellur nga këngëtarja është "A bombi", e cila është realizuar edhe me klip dhe është pëlqyer jashtzakonisht shumë nga fansat. Se është pëlqyer apo jo e tregojnë vetë klikimet në youtube, ku për vetëm pak ditë ajo ka arritur të grumbullojë mbi 300 mijë klikime. Dhurata Dora mendohet të jetë një këngëtare e suksesshme dhe e përafërt me këngëtaret tona më të famshme si: Dafina Zeqiri, Genta Ismajli apo Tuna. Ajo posedon një vokal mjaft "shpër...

 • 08-11-2014
  Këngëtarja Dhurata Dora ka publikuar videoklipin e saj më të ri me titull "A bombi". 133/133767 "A bombi" është lansuar nga Dhurata pas hitit të saj të fundit "Roll" në bashkpunim me Yang Zerkën, e cila arriti 5 milion klikime. Videoklipi është tejet interesant dhe është punuar nga kompania MAX Production, njëherit edhe kompania që menaxhon këngëtaren. ...

 • 01-11-2014
  Dhurata Dora është njëra ndër këngëtaret e cila ka bërë "boom" së fundmi në skenën tonë. "Roll" ishte bashkpunimi i kësaj vere me Yang Zerkën që e bëri ndër më të klikuarat e verës. 133/133642 Ajo nuk është se shquhet për një trup perfekt, madje ajo mendon se i ka të tepërta ca kile. Së fundmi ajo ka postuar disa fotografi në rrjetin e saj social instagram teksa shihet mjaft sportive në një ambiet natyror. 133/133641 E magjepsur nga bukuritë e vjeshtës, ajo ka vendosur të dalë për vrap, për të eleminuar...

 • 22-09-2014
  Dhurata Dora në fillim të karrierës dukej "cool", ndërkaq tash po shfaqet shumë më ndryshe. Në performancat e fundit, stili i këngëtares është dukshëm më elegant dhe pak jashtë moshës e rrymës së saj të muzikës. Këngëtarja e "Roll" ka filluar të duket më si "nuse". Pse? Kush po i thotë Dhuratës të duket e tillë? Këngëtarja ka ndryshuar tashmë edhe ngjyrën dhe stilin e flokëve. Ajo më nuk ngjan fortë me Dhurata Dorën e muzikës moderne....


Faqet:
<<
2
>

» Dërgo Një Lajm »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019