A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Ti Dhe Unë Kush Jemi

Jemi humnerë e pafund
dritë e ndaluar
frymë e ndaluar
e njerëz të harruar.

Jemi një hiq
tokë e pa shkelur
po ti mos u ndal
se ty frymë të kam.

Jemi det pa ujë
jemi vëlla e moter
dashuria per njeri-tjetrin
kurr s'do të ndalet.

Më mbaj mend si fotografi
se unë gjithmonë do të them
'TI JE VëLLAU Më I MIRë

- poem written by Diana Sadrija


- Submitted by Diana Sadrija -

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  11Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019