Tema: Poezi Për Familjen

Ti Dhe Unë Kush Jemi

Jemi humnerë e pafund
dritë e ndaluar
frymë e ndaluar
e njerëz të harruar.

Jemi një hiq
tokë e pa shkelur
po ti mos u ndal
se ty frymë të kam.

Jemi det pa ujë
jemi vëlla e moter
dashuria per njeri-tjetrin
kurr s'do të ndalet.

Më mbaj mend si fotografi
se unë gjithmonë do të them
'TI JE VëLLAU Më I MIRë

- poezi nga Diana Sadrija


- Poezia u dërgua nga Diana Sadrija -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  11Më shumë nga Diana Sadrija