Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qesharake

Të dua sa miu djathin
sa maca miun
sa qeni macën
sa ujku qenin
se je si qengj
që e turbullon ujin
je je kësulkuqja e kecërve
borbardha e shkurtabiqëve
hirushja me këpucen e humbur
dhe unë princi teveqel
që vuaj për ty !

- poezi nga Diell Rushiti


- Poezia u dërgua nga erdoniti -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet