Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dashurija Mund Vdekjen

Nese une nuk vi
te TI
vjen vjeshta
te sjell lote e shi
mallengjim per
syte e mi....

Nese UNE tretem
te le kujtimet dhe vjeshten
ne TY muros heshtjen...

mos e humb vehten
e ke vjeshten....


Nese tretem UNE
mos mendo se eshte FUND
behem ERE dhe vi ne vjeshte
loze me flete,TY te perkedhel...
se,,,
DASHURIA mund VDEKJEN.

- Poezi nga Diell Rushiti


- U dërgua nga erdoniti -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim