A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Te Renet Nga Kosova Ne Kumanovë

Nënë u ktheva siç të premtova

Në arkivol nga Kumanova
Nënë më fal që nuk të tregova
Por për me vdekë m’ka rrit Kosova

Nënë moj e lumja ti
të vdiqën trimat për Liri
askush gjakun sdo ta fal
në jetë kam lan edhe një djal
Nënë e ime Shqipëri
djemt të vdiqën për tradhti
tradhtoi ai vetë Shqiptari
Kurr per jet ati sja fali

- poezi nga Diell Rushiti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019