Më mbaj mend (për 1 muaj)

Prap Do Te Dua

Kur vite të kesh hedhur pas
Krejt të më kesh harruar
Kur të zgjohesh në mëngjes
Nëpër të tjera duar
Në heshtje dhembjen do gëlltas
E prap do të të dua.

Dhe kur të mbetesh filikat
Braktisur pabesishtë
Vetëm një klithmë të vi pas
Plagën e hapur do ta fsheh
Thellë gjoksit të helmuar
Dhe buzën do të vë në gaz
E pra do të të dua.

- Poezi nga Diell RushitiNuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim