Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Ndarje


Per Ty

Ti je strukur ne thellsin e shpirtit time ne trupin time jemi ber nje ne enderr je pran buzeve te mija pse dashuria ime te ndodhi ter kjo per ty do te beja qdo gje do te hyja ne zjarr do te vdisja tretem ne mendimet e hutuara e mendja ime gjen prehje kur te kujton ty sa te pa qelluara jan pyetjet qe ja bej vehtes a thua a me don lehta rrjedhin lotet vertet te dua pse nuk me kupton po shkruaj me forcen e lapsit te desha te dua dhe do te te dua gjithmone edhe nese me trup do ti takoj tjetres shpirti ime do te takoj vetem ty do te jesh pjes e pa ndashme e jetes time kur trupin time do ta mbuloje dheu i zi shpresoj te me pushojne dhembjet e zemres !!!
Lotet rrjedhin per ty ate here do ti takoj vetem zotit shpresoj te me fal per mekatet qe i bera vehtes duke te dashur ty me shume se jeten ahh sikur te ishim bashke e te mos mendoje per vdekjen

VETEM PER TY ! VETEM PER TY!

- Poezi nga Diell RushitiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim