A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Safet Elshani

U nis djali rruges liris
Perqafon nenen me mallengjim
Hajt bre nene mos ki dert
Do te kthehem pran jush apet

Nenes se mjer lot nuk i pushonin
A thu i gjall do te me kthehet djali
A thu lajmi do te me vi
Ngushllime loke se jemi ne liri

Prit me muj lokja prit me dit
Asnje lajm prej djalit tim
Ah bre bir kthehmu i gjall
M'ka ra malli me te perqaf

Kot shpresova e kot prita
Te linda per ket tok te shejt
Kur me erdh aj lajmi i zi
Dy syt mu verberuan

Ah bre bir,biri im
Tash deshmor i lavdis
Pusho i qet nana te thot
Do te vij shpesh te vizitoj

- poezi nga Diellza Bytyqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019