Official Video

Dina - Amore  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/01/2018

2018-01-16T17:00:04

Muzika & Orkestrimi:

Chipsi

Teksti:

Dina ShabaniKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Amore" kënduar nga Dina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dina i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fatima Ymeri - Amore

Dikur jena dasht
Jena kan bashk
Kena mujt na dy me vazhdu
U ndam e s‘u pam
As lamtumir nuk mujta met than
Harroje harroje dashnin qe ta kom dhan
Ti kthema mu zemren
Se ti jo se meriton

Ref:
Dije na ka myt xhelozia
Na ka myt zemer xhelozia
Dije nuk ja vlen Mi amore
Mi amore krejta mi more

Dije na ka myt xhelozia
Na ka myt zemer xhelozia
Kthema zemren qe ma more
Mi amore mi mi amore

Baby krejt ti fala
Kujtimet tona i mur vala
Dashnia sikur n’perralla
A jena bashk a jena nda
Harroje dashnin qe ta dhash
Harroj edhe fotot qe i bonem bashk
Harroj krejt fjalt qe ti thash
Me ma lan mu fajin nuk u dasht

A thu na pa syni keq syni keq
Kurr skom met besu
Kush te ndau prej meje prej meje
Kurr skom me kuptu
Edhe kjo got qe pe pi
Po mbushet me lotet e mi
Jom bo shok me vetmin ( jom bo shok me vetmin)

Ref:
Dije na ka myt xhelozia
Na ka myt zemer xhelozia
Dije nuk ja vlen Mi amore
Mi amore krejta mi more

Dije na ka myt xhelozia
Na ka myt zemer xhelozia
Kthema zemren qe ma more
Mi amore mi mi amore

Ah xhelozia xhelozia
A mi mori a mi mori ment e mija (x2)

Ah xhelozia xhelozia
Djalo djalo djalo djalo xhelozia (x2)

Ref:
Dije na ka myt xhelozia
Na ka myt zemer xhelozia
Dije nuk ja vlen Mi amore
Mi amore krejta mi more

Dije na ka myt xhelozia
Na ka myt zemer xhelozia
Kthema zemren qe ma more
Mi amore mi mi amore...

2 Step - Amore

2 Step:
Zemrën ma more
Zemrën ma more more more ti amore 2x
Ti ti amore
Zemrën ma more more more ti amore

Almenda:
Zemrën ta mora mora
Tu kcy po ikën ora
Tu fantazu sikur ne dy to flight për Bora Bora
Po të ishte kën kjo real
You'd be me thirr ty lover lover
Kur pijem harro po them kuku vetes ça I bëra

Jej brëm brëm
Bella jej bëm bëm
Edhe po m'don mu tepër tepër m'don m'don
2x

2 Step:
A sonte je tu bë
Zemër ti sikur s'me njeh

Zemra jeme ty tu ble
E bë sikur s'em njeh

Zemrën ma more
Zemrën ma more more more ti amore 2x
Ti ti amore
Zemrën ma more more more ti amore

Almenda:
Tu pa ti me no tjetrën
Tu pret ti me no tjetrën
Mos shkojm shum larg se nuk harron dot dashnin e vjetër
Unë jam një tjetër femër
Unë kam një tjetër emër
Nuk jam ajo që ta kam thy ty at zemër

Jej brëm brëm
Bella jej bëm bëm
Edhe po m'don mu tepër tepër m'don m'don
2x

2 Step:
A sonte je tu bë
Zemër ti sikur s'me njeh

Zemra jeme ty tu ble
E bë sikur s'em njeh

Zemrën ma more
Zemrën ma more more more ti amore 2x
Ti ti amore
Zemrën ma more more more ti amore

Almenda:
Ti e din, ti e din
Unë s'jam ajo që kokën lej, kokën lej
Bello Bello
2x

2 Step:
Zemrën ma more
Zemrën ma more more more ti amore 2x
Ti ti amore
Zemrën ma more more more ti amore

Ezo Menic - Amore

REF. 2x:
Zemren ti ma more
more more more more
Zemren ti ma more Amore

A kemi dashni
A vetem shoqni
Mu ka tek me dit o
Cka jemi na dy

Dicka o ka vlon
Mir esht ka na shkon
Ka dashni mese nesh
Zemra e kupton

Dicka o ka bohet
Dashnija po shtohet
Nuk po di as cka me than aaaa
As vet se kom dit
Ti hiq pa ma lyp
Zemren ta kam dhan

REF. 2x:
Zemren ti ma more
more more more more
Zemren ti ma more Amore

Më shumë këngë me këtë titull: