A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dielli Në Perëndim

E sheh diellin, është duke perënduar,
ngjan sikur është duke bërë me sy,
retë purpurt kanë marrë ngjyrë të tijën, kuqerremtë,
se është perëndim.
ti vetëm kaq sheh, bukuri, madhështi, ngjyra plot.
Po përtej mundem dhe shoh,
edhe natën, tinëz kur vjen arrij ta dalloj, fare qartë,
si një sy që sheh xhamin e një vitrine të mbushur plot.

- poem written by Dionis Xhafa


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019