A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Unë Dhe Shoku Im

Unë dhe shoku im lodronim në kënetë, në baltë dhe në llucë. Kjo ishte loja jonë, kështu gëzoheshim, si fëmijët që luajnë me kuba.
shoku im doli nga këneta. Edhe unë dola. Ai pa drejtimin e vet, unë drejtimin tim. Secili shkëlqeu në drejtimin e vet.
Sot këneta është aty dhe mbi të shkëlqen një diell i fortë, kurse vendi ngjan pak i vjetër dhe i shkatërruar.
Gjithçka do të jepja që ai vend, ajo kënetë të mos zhdukej që aty.

- poem written by Dionis Xhafa


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019