A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Njeriu Në Olimp

Nëse njeriu ngjitet në Olimp, dy mundësi ka.
Ose njeriu e ngre malin dhe në sfidë ndjen në fund triumf; ose njeriu e sheh veten kaq larg, shpërfill njerëzinë, i merren mendtë dhe bie në tokë si shkëmb i rëndë, bashkë me malin.

- poem written by Dionis Xhafa


Choose star rating

Rating:  2 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019