A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Valë E Detit

E çuditshme është shumë valë e detit, shumë e çuditshme është,
se ajo mbetet aty, stërkalat shtrihen në breg sot dhe mot, në çdo kohë, të sosur nuk kanë kurrë, në asnjë mënyrë,
dhe kjo ndodh edhe pse shumë vetë mund të jenë mbytur me varka e anije duke shkuar nga Afrika në Europë, edhe pse diku plas një luftë civile, edhe pse mijëra vetë u masakruan,
gjithçka mund të ndodhë, ka fitore dhe humbje, si jeta në fushë-betejë të madhe, sërish valë e detit është aty, trazuar me kujtime të panumërta.

- poem written by Dionis Xhafa


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019