A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kohë E Plagës Së Qelbur

Që të dish se në ç’kohë jeton,
nuk ka nevojë të mendohesh shumë dhe se shumë të mendohesh s’duhet,
e thotë bukur një poet ruë që jeton në Moskë”: “Është kohë e plagës së qelbur”.

- poezi nga Dionis Xhafa


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019