A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dedikim Për Vladimir Majakovskin

Shpeshherë më duket vetja i ngjashëm me ty Vladimir Majakovski,
se dhe unë jam i vrullshëm si era, si flaka dhe vetëm vërtitem në yje të panumërt pa i numëruar dot ata sesa janë,
po unë gjithashtu bëhem pezm e flakë digjem tërësisht e shkatërrohem në ndjesi për dashurinë, siç ndodhi me ty i dashur Majakovsk,
dhe ndjej shpesh, megjithëse nuk e kam bërë sikur fundi im më i bukur do të ishte vetëvrasja me revolver.

- poezi nga Dionis Xhafa


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018