Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dedikim Për Vladimir Majakovskin

Shpeshherë më duket vetja i ngjashëm me ty Vladimir Majakovski,
se dhe unë jam i vrullshëm si era, si flaka dhe vetëm vërtitem në yje të panumërt pa i numëruar dot ata sesa janë,
po unë gjithashtu bëhem pezm e flakë digjem tërësisht e shkatërrohem në ndjesi për dashurinë, siç ndodhi me ty i dashur Majakovsk,
dhe ndjej shpesh, megjithëse nuk e kam bërë sikur fundi im më i bukur do të ishte vetëvrasja me revolver.

- Poezi nga Dionis XhafaNuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim