Falje

Ju kërkoj falje, po falje miqtë e mi, unë ju kërkoj sot falje, për dashurinë e pushpurisur që më tronditi dhe u cmenda prej saj, falje,
dashurinë ta gjykosh me gjyq qenka e rëndë, por unë prapë dua të kërkoj falje, megjithëse dashurinë mbi të gjitha e vlerësoj,
unë prape dashurisë do ia kushtoj këtë jeten time, zemrën do ta caj dhe jetë e shpresa do të jap, përplot me dashuri,
le të më gjykojnë, në gjyq dhe në burg le të më cojnë po të duan ata, demonët e dashurisë, në shtyllë le të më varin, unë dashuri do të jap, gjatë tërë jatës sime, por prapë, ju lutem, falmëni!

- poezi nga Dionis Xhafa


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1