A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Vdiq Akili, Fitoi Greqia

Heroi më i madh i Greqisë, Akili vdiq,
siç vdes njeriu hero, i goditur në pjesën e tij më të dobët.

Akili mbaroi athinjotë, thespirotë, mollosë, epirotë,
por Troja ma pabesinë e vet ra, Greqia, po ajo, fitoi.

- poezi nga Dionis Xhafa


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019