A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Fëmija I Humbur

Një fëmijë i humbur jam,
hekurudhave të Leipzigut,
njerëzit lodrojnë ndër fusha të Gjermanisë,
bota qenkësh e madhe.

Vetë i teti në familje,
atdheut të kalbur, i dhashë lamtumirën,
në skëterrën e varfërisë po buzëqesh,
së paku është shkëndijë e sinqertë

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019