A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Një Shtet

Një shtet nën sqetulla,
të Fuqive të Mëdha,
përleshen gjigandët në skenë,
të përlotur dalin civilët.

Ashtëquhet shekulli
i të Drejtave të Njeriut,
por është mijëvjeçari,
i pluhurit të zi
dhe armëve bërthamore.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019