A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Mizat

Mizat banojnë në pallatet e qytetit,
çohen me vrik dhe ikin tufa – tufa nëpër punë,
lëkunden, shkarkohen, lëvizin sa në një ndërtesë në tjetrën.

E në lëvizjen e tyre,
tundet toka,
të fortët mbijetojnë në natyrën e egër, milingonat më tepër,
kurse bien njëra pas tjetrës, mizat.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019