A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Lule

Një manushaqe,
një mimozë,
trëndafil që shndrit,
përzier në aromë luleshqerrash.

Në kopshtin përtej,
fle hijshëm bukuria,
kalbësirën zhduke Zot,
edhe mbill lule, lule.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019