A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Heshtja

Hesht, kur diçka më të mirë nuk ke për ta thënë,
gjërat do të ecin mirë vetiu, e do të shkojnë në vend,
natyralisht aty ku e kanë edhe drejtimin, do të ketë zhvillim,
ndriçimi, ngrohtësia dhe lumturia do të të takojë, tok me harmoninë.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019