A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Qetësi

Veç pak kohë më lini të jetoj,
në botë të braktisur, larg tymnajës, zhurmës,
qytetit që gumëzhin,
thashethemeve sa një mal.

Do të qetësohesha lehtas,
se qyteti më duket fiks,
më keq se pylli dhe njeriu,
kafsha më e egër në tokën ku jetojmë përditë.

- poem written by Dionis Xhafa


- Submitted by Dionis Xhafa -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019